Pardubice ruší BUSpruhy kvůli kolonám aut ?!?

Pardubice se rozhodli zrušit vyhrazené jízdní pruhy pro autobusy kvůli problémům IAD, informoval o tom server idnes.cz zde.

Primátor Pardubic, Martin Charvát, argumentuje: „Zrušit na nějakou dobu jízdní pruhy vyhrazené pro městskou hromadnou dopravu a složky integrovaného záchranného systému jsme se rozhodli kvůli stávající neúnosné dopravní situaci, způsobené několika dopravními omezeními ve městě. Svoji roli hrály rovněž názory mnoha obyvatel Pardubic. Chceme proto vyzkoušet, zda by zpřístupnění všech jízdních pruhů veřejné dopravě pomohlo v dopravních špičkách, nebo to naopak způsobí ještě větší komplikace,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Ředitel Dopravního podniku města Pardubice oponuje: „Zrušení pruhů ničemu nepomůže. Ten špunt třeba v případě Sukovy třídy je přechod u Zelené brány a pak silnice k Prokopovu mostu, kam se auta stejně sjedou. Zásadní rozdíl po zrušení pruhů bude v tom, že totálně zkolabuje systém MHD, protože nebudeme schopni dodržovat jízdní řád.“

K jakým omylům často dochází při náhledu veřejné správy na preferenci veřejné dopravy se můžete dočíst v sekci Veřejná správa.